انرژی زا

دانلود کاتالوگ

Energyza

انرژی زا

دانلود کاتالوگ

نوشابه انرژی زا بلک‌پاور-ایزو‌لایف یکی از محصولات عرضه شده توسط شرکت بارگام بانژ می باشد.

بلک پاور بدلیل استفاده از استانداردهای اروپا و ترکیبات با کیفیت در ساختار خود، طعم بی نظیر و ویژه ای را ارائه می کند و در تقویت عملکردهای ذهنی و فعالیتهای جسمانی نیز بسیار مفید می باشد.

نوشیدن روزانه یک عدد از این نوشیدنی ها به شما کمک می کند تا در تمام ساعات شبانه روز پرانرژی، شاداب و فعال بمانید.

تقویت حافظه و تمرکز و جلوگیری از خستگی و افزایش بهره‌وری را می‌توان از اثرات مصرف نوشابه های انرژی‌زا به شمار آورد. محققان تقویت عملکرد مغز را ناشی از وجود کافئین و قند در این نوشابه‌ها می‎دانند.

وجود کافئین در نوشابه انرژی‌زا باعث افزایش توانایی فیزیکی و ایجاد حالت هوشیاری می‌شود.

وجود انواع ویتامین‌های ب در بلک پاور افزایش سطح انرژی بدن، رفع خستگی و افزایش تمرکز، کاهش استرس، تقویت سیستم ایمنی بدن، چربی سوزی و سم زدایی بدن از دیگر فواید این نوشیدنی است.

پس از مولتی‌ویتامین‌ها، نوشیدنی‌های انرژی زا محبوب‌ترین و پرمصرف‌ترین مکمل‌های تغذیه‌ای هستند که نوجوانان و جوانان آمریکایی مصرف می‌کنند. مردان بین ۱۸ تا ۳۴ سال اولین مصرف‌کنندگان این نوشیدنی‌ها هستند و تقریباً یک‌سوم نوجوانان بین ۱۲ تا ۱۷ سال معمولاً از این نوشیدنی‌ها استفاده می‌کنند.

این نوشیدنی‌ها درصورتی‌که بدون الکل و در مقادیر متعادل مصرف شوند، در کوتاه‌مدت می‌توانند باعث افزایش توجه، تمرکز، قدرت عکس‌العمل و تحمل بدنی فرد شوند. بااین‌حال، مضرات مصرف این نوشیدنی‌ها در نوجوانان بین ۱۲ تا ۱۷ سال ممکن است از این فواید بیشتر باشند.

بهترین زمان مصرف نوشابه انرژی زا در اواسط صبح؛ یعنی مابین ساعت ۹:۳۰ الی ۱۱:۳۰ است چراکه اگر این نوشیدنی‌های بعد از ظهر مصرف شوند، مقادیر بالای کافئین موجود در آن‌ها موجب بر هم خوردن ریتم شبانه‌روزی بدن خواهد شد.

عصاره‌ی گیاهان طبیعی

گوارانا، جينسنگ و يرباماته از گونه‌های گیاهان علفی هستند که در نوشابه‌های انرژی‌زا به کار برده می‌شوند. این گیاهان به دلیل داشتن کافئین، اسید آمینه و اثر درمانی و پزشکی به خواص نوشابه‌های انرژی‌زا افزودند.

کافئین

کافئین جزو جدانشدنی نوشیدنی‌های انرژی‌زا است. البته معمولا میزان کافئین روی برچسب محصول درج می‌شود تا آن دسته از نوشابه‌هایی که از کافئین بالایی برخوردار هستند با احتیاط بیشتری مصرف شوند.

ويتامين‌های گروه ب

ويتامين‌هاي ب۱، ب۲، ب۳، ب۶ و ب۱۲ در فرمول نوشيدني‌هاي انرژي‌زا مورد استفاده قرار می‌گيرند. اين ويتامين‌ها محلول در آب هستند و مقدار اضافی آنها از بدن دفع می‌شود.

شيرين‌كننده‌های طبیعی

به‌طور معمول از گلوكز و ساكاروز براي شيرين كردن و تامين انرژی در نوشيدنی‌های انرژی‌زا استفاده می‌شود. البته در نوشابه‌های انرژی‌زای کم‌کالری به جای شكر، از شیرین کننده‌های طبیعی مانند استویا استفاده می‌کنند.